Голинська Наталія Олександрівна
Заступник завідувача філії з виховної роботи Олександрівської філії комунального закладу "Олександрівське навчально-виховне об'єднання №1"
14:09
Відкриті виховні заходи
Виховна  година - одна з найважливіших форм організації виховної роботи з учнями. Вона включається в шкільний розклад і проводиться щотижня в певний день. Зазвичай виховна година проходить у формі лекції, бесіди або диспуту, але може включати в себе і елементи вікторини, конкурсу, ігри, а також інших форм виховної роботи. Виховна година виконує такі виховні функції: освітню, орієнтуючу і спрямовуючу.
Освітня функція полягає в тому, що виховна година розширює коло знань вихованців з етики, естетики, психології, фізики, математики, літературознавства та інших наук.
Предметом виховної години можуть бути і знання з області техніки, народного господарства, а також відомості про події, що відбуваються в селі, місті, країні, світі, тобто об'єктом розгляду може стати будь-яке явище соціального життя..
Орієнтуюча функція полягає у формуванні у школярів певного ставлення до об'єктів навколишньої дійсності, у виробленні в них ієрархії матеріальних і духовних цінностей. Якщо освітня функція передбачає знайомство зі світом, то орієнтуюча - його оцінку.
Спрямовуюча функція виховної години передбачає переведення розмови про життя в область реальної практики учнів, спрямовує їх діяльність. Ця функція виступає як реальний вплив на практичну сторону життя школярів, їх поведінку, вибір ними життєвого шляху, постановку життєвих цілей і їх реалізацію. Якщо в процесі проведення виховної години відсутня певна спрямованість, то ефективність її впливу на вихованців істотно знижується, а знання не переходять у переконання.
Графік відкритих виховних заходів


Категорія: На допомогу класному керівнику Переглядів: 11
avatar